تبلیغات
تکنولوژِی ارتباطات و فناوری اطلاعات( ICT ) - سریع ترین روتر بی سیمD-LINKبا استفاده از نسل پنجم چیپ وایرلس عرضه شد

D-Link اولین روتر خود را با استفاده از نسل بعدی تکنولوژی Wi-Fi تولید کرد. این تکنولوژی برای تأمین سرعت بالای اتصال بی‌سیم، ظرفیت بالاتر و پوشش وسیع‌تر شبکه‌ی بی‌سیم خانگی به کار می‌رود. نام این مدل Cloud Router 5700 (DIR-865L) است و اکنون در بازار موجود می‌باشد.

Cloud Router 5700 با استفاده از اتصال بی‌سیم دو بانده قادر به تأمین پهنای باند ۱۷۵۰ مگابیت بر ثانیه‌ای (سرعتی معادل ۲۱۸ مگابایت بر ثانیه) می‌باشد که برای بازی‌ها یا نرم‌افزارهای تماشای ویدیو‌های HD بسیار عالی است. کاربران با استفاده از نرم‌افزار ابری D-Link به راحتی و از راه دور می‌توانند شبکه‌ی خانگی خود را مانیتور (نظارت) و کنترل کنند. با استفاده از نرم‌افزار همراه SharePort نیز می‌توان به اطلاعات موجود روی درایو USB دسترسی پیدا کرده و آنها را مدیریت کرد.

این روتر مجهز به چیپ ۸۰۲٫۱۱ac برای اتصال Wi-Fi است، در واقع این چیپ از نسل پنجم چیپ‌های بی‌سیم کمپانیBroadcom است و سریع‌ترین چیپ وایرلس می‌باشد. D-Link با ترکیب سرعت ۱۳۰۰ مگابیت بر ثانیه‌ای ac و ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه‌ای n، سریع‌ترین روتر را تولید کرده است. سرعتی که ۳ برابر بیشتر از سریع‌ترین اتصال وایرلس با استفاده از تکنولوژی N می‌باشد. باند فرکانسی ۵ گیگاهرتزی و تقویت سیگنال وایرلس نیز اتصالی با تداخل کمتر را به ارمغان می‌آورد.

روتر Cloud Router 5700 از استاندارد IPv6 نیز پیشتیبانی می‌کند، استانداردی که در آینده‌ی نزدیک گسترش می‌یابد و البته با نسل قبلی تکنولوژی وایرلس یعنی ۸۰۲٫۱۱n نیز سازگاری کامل دارد، در نتیجه برای محصولات فعلی نیز به طور کامل قابل استفاده است.

این روتر دارای چهار پورت شبکه‌ی Ethernet استو نرم‌افزار کنترل از راه دور mydlink Lite نیز برای آن در نظر گرفته شده، SharePort نیز نرم‌افزاری برای دسترسی به ویدیوها، عکس‌ها و موزیک‌های وسایل همراه شما مثل iPad، iPhone و دیگر وسایل Androidی است که به همراه آن عرضه می‌شود.

از نظر امنیتی نیز می‌توان به قابلیت‌هایی مثل Firewall (دیوار آتش) SPI و رمزگذاری شبکه‌ی بی‌سیم با استفاده از روش WPA2 اشاره کرد.

در حال حاضر این روتر با قیمت ۱۸۹ دلار در Amazon.com و Newegg.com موجود است.

منبع: techpowerup
  • صبح
  • استاندارد
  • کارت شارژ همراه اول