تبلیغات
تکنولوژِی ارتباطات و فناوری اطلاعات( ICT ) - شناسایی دقیق سایت ها و وبلاگهای کپی بردار
تاریخ : دوشنبه 31 تیر 1392 | 06:29 ب.ظ | نویسنده : امین کاوندی
مطالب تکراری و کپی شده یکی از چیزهایی است که طراحان سایت ها و وبلاگ ها باید از آن اجتناب کنند. موتورهای جستجو مانند گوگل به راحتی می توانند وب سایت را برای مطالب تکراری جریمه کنند. در این پست سایتی را به شما معرفی می کنم که به آسانی هرچه تمامتر می توانید وبلاگ ها و وبسایت هایی که مطالب شما را کپی کرده اند پیدا کنید.
aa
با استفاده از این سرویس جالب حتی در صورتی که سایتی تنها یک جمله از مطالب شما را کپی کرده باشد، قابل شناسائی خواهد بود ! سرویس ارائه شده در این سایت حتی می تواند برای معلمی که می خواهد بفهمد دانش آموزش مقاله خود را از چه منابعی بدست آورده است نیز کاربرد فوق العاده ای دارد.

سایت plagiarisma امکان جالب و فوق العاده ای را برای صاحبان وبلاگ ها و وبسایت های تولید کننده محتوا بوجود آورده است. پس از مراجعه به این سایت، لینک یکی از پست های خود را در کادر Enter URL to check وارد کنید و دکمه check URL را کلیک کنید. خواهید دید که سایت هایی که این پست شما را کپی کرده اند به همراه محتوای کپی شده در زیر آن نمایش داده می شود.

اما یکی از امکانات جالب این سایت قابلیت یافتن متون کپی شده از روی مطالب شما می باشد. در کادری که با عبارت Paste your text here مشخص می باشد، یک یا چند جمله از یکی از پست های خود وارد کنید. حالا می بینید که تمام سایت ها و وبلاگ هایی که متن وارد شده را کپی کرده اند، به همراه توضیحات مفصل نمایش داده می شود.

از دیگر قابلیت های منحصر به فرد این سایت امکان آپلود یک فایل حاوی مطالبی است که قصد داریم سو استفاده کنندگان را شناسایی کنید. شما می توانید یک فایل با فرمت txt, htm, doc, pdf, rtf و odt را از یک یا چند مقاله را که در وبلاگ خود منتشر کرده اید، در این سایت آپلود کنید. برای این کار در کادری که عبارت Select file در کنار آن مشخص شده کلیک کنید و فایلی را که با فرمت های ذکر شده تهیه کرده اید، مشخص کنید و دکمه Upload را کلیک کنید.

پس از طی هر کدام از مراحل فوق می توانید از طریق دکمه Create PDF With Results که در پایین صفحه قرار دارد،یک فایل PDF از عملیات خود تهیه کنید تا در صورتی که نیاز به بازبینی و پردازش بیشتر داشت به راحتی به نسخه pdf آن دسترسی داشته باشید.

اما یکی دیگر از امکانات این سایت، ارایه نرم افزاری به همین منظور می باشد. نرم افزار Plagiarisma دارای امکانات پیشرفته ای است و توسط آن می توانید تمام اعمال ذکر شده را به سرعت انجام دهید. این سایت امکانات فراوانی را در اختیار وبمسترها قرار می دهد و می توانید پس از تست آن به آسانی در سایت ثبت نام کنید.
  • صبح
  • استاندارد
  • کارت شارژ همراه اول