تبلیغات
تکنولوژِی ارتباطات و فناوری اطلاعات( ICT ) - برای جلو گیری از ضعف بینایی خود این ویژگی ویندوز را فعال کنید.
متون نگاشته شده بر روی کاغذ به مراتب تاثیر نامطلوب کمتری نسبت به نوشته های روی مانیتور دارد. به همین منظور مایکروسافت در ویندوز 7 قابلیتی را قرار داده است تا با فعال کردن آن نوشته های روی مانیتور را به همان حالت متون نگارش شده بر روی کاغذ در آورید. با فعال کردن این قابلیت می توانید تا حدی جلوی ضعف بینایی خود را بخاطر خیره شدن مداوم به نوشته های روی مانیتور بگیرید.

برای فعال کردن متن  clear type مراحل زیر را انجام دهید:

1- ابتدا به منوی استارت بروید و از منوی Getting Started گزینه Cahang Text Size را انتخاب کنید.

2- در پنجره باز شده بر روی گزینه Adjust clear type text که در کادر سمت راست قرار دارد کلیک کنید.

3-  در این پنجره و پنجره بعدی بر روی Next کلیک کنید.

حال به بخش انتخاب نوع متن رسیده ایم. دو کادر با نگارش متفاوت را مشاهده می کنید که هر کدام را که نوع متن آن برای شما مناسبتر است را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید. پنجره دیگری با 6 کادر باز می شود. در این بخش نیز هر کدام از نوشتارها را که خواندن آن راحتتر می دانید انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید. به همین ترتیب دو پنجره دیگر را با انتخاب نوع نگارش دلخواه طی کرده و در پایان بر روی Finish کلیک کنید.

* دقت کنید که اگر کادر انتخابی شما مناسب نباشد این تغییر دقیقا عکس خواسته شما عمل خواهد کرد! قبلا نیز در یکی از مطالب به بحثی مشابه پرداخته بودم که برای تغییر اندازه آیکن و فونت آن بود که می توانید مطلب ذکر شده را در ادامه مطالب مطالعه کنید. 

تغیر اندازه فونت در ویندوز7:
برای برخی افراد ممکن است، اندازه فونت و آیکون در ویندوز 7 کمی آزار دهنده باشد. همچنین برای هر کس ممکن است خیره شدن به متون ریز در دراز مدت منجر به ضعف بینایی شود. ویندوز 7 امکانات فراوانی در اختیار کاربران قرار داده و یکی از آنها تعیین سایز فونت و آیکن است.

اگر مایل به تغییر سایز فونت در محیط ویندوز و برنامه های آن هستید، از این طریق عمل کنید: به کنترل پنل بروید و بر روی Appearance and Personalization کلیک کنید. در پنجره باز شده Display را انتخاب کنید. در این قسمت سه گزینه وجود دارد که شاید medium بهترین انتخاب باشد. پس از زدن تیک گزینه دلخواه، با کلیک بر روی Apply تغییرات را ذخیره کنید. حال کامپیوتر را ریستارت کنید تا شاهد تغییر ایجاد شده باشید.
  • صبح
  • استاندارد
  • کارت شارژ همراه اول